Eğitim Mah. Adım Sk. Atak Plaza
No:4/25 Kadıköy/İST.
info@karbonnet.com
0850 307 31 37

Ödev Takibi

Bu alan öğretmenin tüm ödev kontrolünü tuttuğu alandır. Okul işleyişine göre, uygunsa, öğretmen her ders için girdiği sınıf ya da sınıflarda bir ödev verme ve kontrol etme günü belirler. Bu her hafta periyodik olarak tekrarlayan bir durumdur. Sistem girilen kontrol gününe göre öğretmene hangi ödevi kontrol etmesi gerektiğini
bildirir.
Öğretmen o gün için bir ödev verdiyse kontrol sayfasına geçer ve kontrolünü kaydeder. Eğer ödev vermediyse ödev vermedim butonuna basar.
Bu alan öğrencilerin ödev alışkanlıklarını takip etmek için önemlidir. Bu sebeple bu alanda akıllı uyarı sistemi çalışır. Ödev kontrolünü yapmayan öğretmene sistem 2 defa uyarı epostası gönderir ve belirlenen zaman içerisinde kontrol hala yapılmadıysa durumu yöneticisine bildirir.
Yine sistem tarafından ödev yapmamayı alışkanlık haline getirmiş bir öğrenci varsa, sınıf öğretmeni ve yöneticisi sistem tarafında uyarılır ve konuya müdahale etmesi sağlanır.

Sınıflara dersler için ödev günleri belirlenirken, aynı gün çok fazla ödev kontrolü olmaması için öğretmene diğer öğretmenlerin kontrol günleri grafik ve rakamsal olarak verilir. Örneğin 1B sınıfının Çarşamba günü 3 dersten ödev kontrolü varsa, öğrencileri çok yormamak adına öğretmenin başka bir güne ödev kontrolü kaydetmesi sağlanır.

Ödev Kontrolü

Öğretmen periyodik olarak kaydetmediği bir ödev kontrolü yapmak isterse, Planlanmamış Ödev Kontrolü bölümünden ödevini kaydedebilir. Planlı ödev kontrolü ile arasındaki tek fark bu alan bir uyarı sistemine bağlı değildir. Fakat öğrencinin ödev durumu sayfasında yine planlı ödevler gibi görüntülenecektir.